Terasové podlahy

 • U nás nájdete širokú ponuku drevín, ktoré sú vhodné pre použitie vo vonkajšom prostredí. Každá z terasových podláh má svoj charakter a tým pádom vytvára nenapodobiteľnú scenériu. Jedno ale majú spoločné: sú odolné voči poveternostným vplyvom a tvarovo stále.
 • Drevo, z ktorého sú vyrábané terasové dosky, odoláva poveternostným vplyvom po dlhé roky. Rozhodujúcim faktorom pre skvelú odolnosť vo vonkajšom prostredí je v prvom rade trvanlivosť dreva. Druhy dreva určené špeciálne pre exteriér a najmä termicky upravené drevá si veľmi dlho udržujú svoj tvar.

Drevené terasy

U nás nájdete širokú ponuku terasových podláh, ktoré sú vhodné pre použite vo vonkajšom prostredí. Každá z nich má osobitý charakter a tým pádom vytvára nenapodobiteľnú scenériu. Všetky tieto podlahy sú odolné voči poveternostnýcm vplyvom a tvarovo stále.

Ponúkame vám tieto druhy drevených terasových podláh (kliknite pre detail)

 • Červený smrek

  Červený smrek je výrazný na bohaté fládrovanie, čo znamená zreteľnú štruktúrovanú kresbu letokruhov, ktoré sú prerušované hrčami v tvare hlavy. Svojím farebným tieňovaním od žltobielej cez hnedú až po tehlovo červenú pôsobí červený smrek mimoriadne živo a priateľsky.

 • Thermoborovica

  Thermoborovica si zachováva pestrú kontrastnú kresbu borovicovej guľatiny so svojou typickou hrčovitou kresbou. Vďaka termickému zhotoveniu naberá borovica teplý karamelový farebný tón.

 • Thermojaseň

  Thermojaseň patrí k tým druhom dreva, ktoré si najlepšie drží formu a vyznačuje sa tiež prvotriednou životnosťou. Pôvodne bledohnedé drevo naberá tmavý farebný tón - „Latte Macchiato“.

 • Sapeli

  Sapeli drevo vykazuje lososové sfarbenie, ktoré postupom času získava sýte červenotmavohnedé sfarbenie s charakteristickým zlatým leskom. Obraz tejto drevenej hmoty pôsobí akoby mala šráfovanie, ktoré bolo spôsobené jemnými a krátkymi ťahmi.

 • Teak

  Teak je schopný očariť svojou trvanlivosťou a prirodzenou odolnosťou, ako aj svojím presvedčivým estetickým zjavom. Farba palubovky sa vyznačuje svetlohnedokoženou farebnosťou a pôsobením slnečného žiarenia tmavne.

 • Bangkirai

  Od svetlohnedej, často od palubovky k palubovke rozdielnej línii, nemajú terasové palubovky Bankirai takmer žiadnu viditeľnú kresbu.

 • Masaranduba

  Massaranduba sa Vám zapáči svojou sýto tmavočervenou až červenohnedou farbou. Z dôvodu vysokej hmotnostnej triedy pôsobí aj na ohmat a vzhľad veľmi tuho a robustne.

 • Ipe

  Čerstvé jadrové drevo je svetložltkastozelené a neskôr stmavne na tmavohnedú až olivovú farbu. Ipé terasové palubovky majú hladký výraz.

WPC

WPC (Wood Plastic Composite) sú terasové podlahy, ktoré vyzerajú stále rovnako celé roky, pričom vyžadujú iba minimálnu údržbu a nehrozí pri nich nebezpečenstvo zranenia na trieskach. Sú dostupné vo viacerých farbách, nájdete ich u nás a môžete nimi ozdobiť svoj exteriér.

Ponúkame vám tieto druhy terasových podláh WPC (kliknite pre detail)

 • UPM

  UPM je profi, recyklovateľný kompozitný materiál z drevných vlákien a plastov kombinuje technické inovácie a udržateľnosť. Tieto dosky sú dostupné vo viacerých sviežich farbách. Všetky použité materiály nie sú škodlivé pre životné prostredie, nepoužívajú sa škodlivé chemické látky a PVC. Tieto terasové palubovky vyzerajú veľkoryso celé roky, pričom vyžadujú iba minimálnu údržbu. Tekutiny ako víno, olej a iné sa jednoducho zotrú. Chôdza naboso je príjemná, dosky sa nikdy silno nerozpália a nehrozí nebezpečenstvo zranenia na trieskach.

 • TimberTech

  TimberTech má dlhú životnosť a je ľahký na údržbu. Farba zostáva aj po rokoch rovnaká a je odlná voči fľakom. V ponuke sú dva dekóry Pacific Teak a Pacific Orech.

 • FunderMax

  FunderMax je terasová podlaha s protišmykovým povrchom odolným voči poveternostným vplyvom.