Sibírsky smrekovec

Rozmery:
28 x 120/145 mm
2,7 – 4 m

Rozmery:
27 x 145 mm
2,7 – 4 m

Smrekovec sibírsky patrí k najcennejším a najtrvanlivejším druhom medzi ihličnatými druhy dreva. Jeho obsiahnutá živice odpudzuje vodu ako prírodné impregnácia a chráni drevo pred napadnutím hubami. Na základe pomalého rastu v chladných regiónoch je sibírsky smrekovec tvrdší ako európsky. Používa sa zdravé drevo, v zásade sa zrazenými hranami a s malým obsahom bele. Rozdiely vo farbe & fládrovanie sú prírodné vlastnosti dreva a to treba ich tolerovať.

K typickým vlastnostiam smrekovca patrí sklon k tvorbe pozdĺžnych trhlín a ronenia živice, ktoré sa môže vyskytnúť pri pokládke aj po dokončení. Pomocou výrobku od OSMO “Sada na odstraňovanie živice” však tento malý problém odstránite jednoducho sami. Smrekovec je obzvlášť citlivý na železo a aby sa zabránilo miestam od hrdze, odporúčame pripevňovacie prostriedky len z ušľachtilej ocele. Sledujte banner “Technické informácie k pokládke” Pretože má smrekovec sklon k rázštepu, mala by byť všetky miesta na pripevnenie predvŕtaná (obzvlášť v krajových častiach a na koncoch dosiek). Na konce čiel odporúčame použiť výrobok OSMO Vosk na reznej hrany č. 5735.

Farba:
belavé drevo žltkasto biele až červenkasto biele, jadrové drevo červenkasto hnedé až tmavo červeno hnedé, tmavne. Pri silnom slnečnom ohriatie môže vytekať živice

Hustota dreva: ca. 650 kg / m³